نقد و بررسی یکی از برترین بازی های چند نفری: Rainbow Six Siege

نقد و بررسی یکی از برترین بازی های چند نفری: Rainbow Six SiegeReviewed by giftchi on Dec 11Rating: 5.0نقد و بررسی یکی از برترین بازی های چند نفری: Rainbow Six Siegeاگر نمی توانید میدان نبرد Hoth and Endor را تحمل کرده و علاقه ای به بازی ترسناک Call of Duty ندارید،اطلاع داشته باشید که Ubisoft بازی خوبی را برای شما طراحی کرده است که در آن شما و گروهی از دوستان شما بازی را پیش می برید. این بازی تاکتیکی، خشن و انفجاری می باشد.

اگر نمی توانید میدان نبرد Hoth and Endor را تحمل کرده و علاقه ای به بازی ترسناک Call of Duty ندارید،اطلاع داشته باشید که Ubisoft بازی خوبی را برای شما طراحی کرده است که در آن شما و گروهی از دوستان شما بازی را پیش می برید. این بازی تاکتیکی، خشن و انفجاری می باشد.

پیشتر Rainbow Six یک بازی تک نفره بود که در آن شما فرماندهی گروهی از نیروهای ویژه را بر عهده داشته و با هماهنگی گروه تروریست ها را نابود می کردید.

نقد و بررسی یکی از برترین بازی های چند نفری: Rainbow Six Siege

در این نسخه از بازی تیراندازی کمتر شده و فقط کافی است در مواقع حساس با فشردن ماشه از جان خود دفاع کنید. اما مرگ همواره در کمین شما و تروریست ها می باشد.

 

gallery_gaming-rainbow-six-siege-03

 

فضای هولناک و پرتنش نسخه پیشین در Rainbow Six Siege نیز حفظ شده است اما این نسخه از بازی حالت تک نفره را حذف کرده است. بازی جدید Ubisoft فقط به صورت گروهی قابل استفاده می باشد.

حالت های مختلفی برای 11 نقشه وجود دارند اما همه آنها تجربه یکسانی را ارائه می دهند و این تجربه چیزی نیست مگر محاصره که در عنوان بازی نیز ذکر شده است. یک تیم پنج نفری با هدف نجات یک گردان یا خنثی کردن بمب تلاش کرده و گروه دیگر اقداماتی مخالف آن ها انجام می دهند. افراد فقط یک جان داشته و بعد از کشته شدن همه افراد یک تیم، تیم مقابل پیروز می شود. به نظر بسیار ساده می باشد اما عملی ساختن نقشه ها و دستیابی به پیروزی امر بسیار دشواری است.

پیش از هر مرحله اقداماتی در زمینه برنامه ریزی هایی برای تعیین محل مهاجمین و همچنین گروه دیگر انجام می گیرد و این اطلاعات از طریق دوربین های موجود در محیط بازی ارائه می شوند. در عین حال، تیم مقابل نیز باید جایگاه خود را تقویت کند

نیروهای پدافند نیز باید مسیرهای ورودی را مسدود کرده، دیوارها را مستحکم ساخته، محیط افراد را سیم خاردار کشیده و در حد توان خود محیط را ایمن تر سازند. محل و نوع حمله نیز به برنامه ریزی تیم مقابل بستگی دارد. برخی از مناطق بسیار وسیع بوده و اجرای نقشه در این مکان ها بسیار دشوار می باشد بنابراین در آنها باید تنها به قدرت اسلحه خود باور داشته و شلیک های هدفداری انجام دهید.

شما سنگرهای خود را تقویت کرده و موانع متعددی را بین خود و گروه پدافند ایجاد می کنید و یا حتی مکان هایی را برای استتار استفاده می کنید تا مهاجمین قادر به پیدا کردن شما نباشند. این امر اندکی دشوار است اما در برخی مواقع شرایط مهیا شده و شما بهترین مکان استتار را پیدا می کنید در نتیجه در طول بازی با هیچگونه خطر و تهدیدی مواجه نمی شوید.

مهاجمین نیز باید برنامه ریزی های فکری متعددی داشته باشند. دوربین های کنترل از راه دور را می توان به منظور اهداف جاسوسی استفاده کرد. بنابراین انتخاب جایگاه مناسب برای دوربین یکی از موارد تاکتیکی بازی به شمار می رود.

 

gallery_gaming-rainbow-six-siege-06

 

ویژگی هایی از این قبیل بسیار متعدد هستند و پیدا کردن آنها بسیار خوشایند می باشد. شما حتی می توانید دوربینی را در کنار گروگان خودقرار دهید تا دشمن به طور تصادفی به سمت دوربین شلیک کرده و فرد خودی را بکشد. در این صورت پیروزی نصیب شما می گردد. تاکتیک دیگری نیز وجود دارد که از انجام آن توسط گروه های ضربت مطمئن نیستیم.

این بازی یک بازی تیراندازی است که در آن تاکتیک ها و پیش بینی ها بیش از هدف گیری و شلیک مهم می باشند. در برخی شرایط بازی ممکن است حتی بدون شلیک یک گلوله به پایان برسد و این امر بازی را معنادار می سازد. هر بازی علاوه بر جنگ سخت دارای بعد روانشناختی نیز می باشد.

زمانی که تیم شما جایگاه و سنگر خود را ایمن سازی کرده و همه افراد در جای خود قرار دارند، شما همانند یک فنر فشرده در انتظار رهایی هستید. در اینجاست که حس می کنید بازی بسیار حساس بوده و موانع شما برای دفاع از خود بسیار محدود می باشند. مهاجمین از هر سو می توانند به شما حمله کنند و در برخی مواقع حمله از چند جهت صورت می گیرد.

صدای پوتین افراد در راهرو، انفجاری در دور دست، گرد و غبار برخواسته از جستجو در محیط، صدای بمب های ترمیت و … همه آنها حاکی از پارانویا هستند.

شخصیت های متفاوت و توانایی های آنها نیز تنوع خاصی را برای بازی به ارمغان می آورند. شخصیتی وجود دارد که می تواند دیوارها را با ترمیت نابود کند و شخصیت دیگری نیز غیرفعال کردن دستگاه ها و خنثی کردن بمب ها را بر عهده دارد. بازی کاملا غیرقابل پیش بینی می باشد و این امر منجر به هیجان زدگی هرچه بیشتر فرد می گردد.

 

gallery-gaming-rainbow-six-siege-01

 

یکی دیگر از مواردی که نگاه کردن به نقشه و سناریو را از حالت تکراری خود خارج می کند نابودی جالب محیط می باشد. بسیاری از سطوح نابود شده و خرد می شوند: دیوارها، کف زمین، پنجره ها و سقف ها. محدودیت هایی نیز وجود دارند اما شما می توانید در برخی شرایط سوراخی را در یک سطح ایجاد کرده و از طریق سوراخ آن محیط را به آتش بکشید.

پویایی محیط بدین معناست که محیط همواره در حال تغییر می باشد و خط مقدم تیراندازی در هر مرحله از بازی تغییر می یابد. برخلاف Call of Duty، که بر پایه حفظ نقشه و موقعیت دشمنان پیش می رود، Siege از شما می خواهد که به محیط همواره در حال تغییر و غیر قابل پیش بینی عادت کنید.

 

gallery_gaming-rainbow-six-siege-02

 

در این محیط، تیراندازی یکی از جالب ترین موارد می باشد. مشخص نیست که تیراندازی شما به هدف مورد نظر اصابت کرده است یا خیر بنابراین افراد همواره با نوعی ترس و اضطراب بازی را پیش برده و شلیک می کنند.

دیدن صدمه هایی که گلوله های شما وارد کرده اند بسیار ترسناک می باشد. خون بر روی دیوار و کف زمین پخش شده است. این صحنه های ترسناک حاکی از مکان مهاجم کشته شده می باشند.

زمانی که یکی از اعضای مهاجمین کشته می شود شما همانند یک بازرس CSI عمل کرده و مسیر شلیک و سایر اطلاعات مربوط را به دست می آورید تا از آن ها برای موفقیت خود در نبرد استفاده کنید.

بسیاری از بازی های امروز دارای صحنه های خشن می باشند اما برخی از نحوه پیشبرد بازی آگاه بوده و بازی های معناداری تولید می کنند. Siege نیز با پیشرفت آرام و کاهش تعداد نبرد ها منجر به دستیابی به معنای خاصی شده است. با استفاده از میکروفون و گروهی از دوستان، شما تجربه ای را به دست می آورید که هیچ یک از بازی های کنونی نمی توانند مشابه آن را برای شما ارائه دهند.

Star Wars: Battlefront نیز در مقایسه با این بازی صرفا یک سرگرمی محض به نظر می آید. Call of Duty نیز حس تماشای فیلم های جیمز باند را به فرد القا می کند. اما Rainbow Six: Siege جایگاه ویژه ای دارد. برای درک ساز و کار آن به زمان و دقت بیشتری نیاز دارید اما در پایان متوجه خواهید شد که ارزش صرف زمان را دارد.

این تجربه با بازی Rainbow Six فاصله بسیاری دارد اما نبود حالت تک نفری نیز یکی از معایب بازی محسوب می شود اما با این حال Rainbow Six: Siege یکی از بهترین بازی های تیراندازی آنلاین می باشد.

پلت فرم: PS4، Xbox One، PC

ارائه دهنده: Ubisoft Montreal

انتشار از: Ubisoft

ژانر: First Person Shooter (تیراندازی تک نفره)

تاریخ عرضه: موجود

اشتراک :
Share on FacebookPrint this pagePin on PinterestTweet about this on TwitterShare on Google+


شبکه های اجتماعی گیفت چی :

فروش آنلاین گیفت کارت های آیتونز،‌گوگل پلی، مایکروسافت، آمازون،‌اسکایپ و پلی استیشن فروش آنلاین گیفت کارت های آیتونز،‌گوگل پلی، مایکروسافت، آمازون،‌اسکایپ و پلی استیشن فروش آنلاین گیفت کارت های آیتونز،‌گوگل پلی، مایکروسافت، آمازون،‌اسکایپ و پلی استیشن فروش آنلاین گیفت کارت های آیتونز،‌گوگل پلی، مایکروسافت، آمازون،‌اسکایپ و پلی استیشن فروش آنلاین گیفت کارت های آیتونز،‌گوگل پلی، مایکروسافت، آمازون،‌اسکایپ و پلی استیشن فروش آنلاین گیفت کارت های آیتونز،‌گوگل پلی، مایکروسافت، آمازون،‌اسکایپ و پلی استیشن
 • ناشناس گفت:

  بسیار ممنون
  واقعا بازی خوبی به نظر میاد،فقط ای کاش حالت سینگل داستانی هم داشت

 • ناشناس گفت:

  اگه تک نفره هم میشد میخریم

 • ناشناس گفت:

  اگه تک نفره هم میشد میخریدمش

 • ناشناس گفت:

  من بازی رو امروز خریدم برای آنلاین بازی کردن ۳گیگ ونیم آپدیت میخواد ک چیز خیلی زیادی نیست اما اینجوری ک تو تریلراش نشون میدن گرافیک نداره امیدوارم تو آپدیتای بعدیش گرافیکش بره بالا ، در کل بازی خیلی خوبیه و ارزش خریدن داره

 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.