اپل مدت زمان زیادی را برای ورود به استریمینگ آهنگ صبر کرده است

گیفت چی
اخبار ، آذر ۱۷, ۱۳۹۴

اپل مدت زمان زیادی را برای ورود به استریمینگ آهنگ صبر کرده استReviewed by giftchi on Dec 8Rating: 5.0اپل مدت زمان زیادی را برای ورود به استریمینگ آهنگ صبر کرده استApple Music بعد از Pandora، Spotify، و YoutTube در رده چهارم قرار دارد.اپل مدت زمان زیادی را برای ورود به استریمینگ آهنگ صبر کرده است

Apple Music بعد از Pandora، Spotify، و YoutTube در رده چهارم قرار دارد.

تاکنون به عملکرد دیرهنگام اپل در برخی زمینه ها عادت داشته ایم. این شرکت همواره پیش از عرضه محصولات و خدمات جدید روش صبر و تدبیر را در پیش می گیرد.

 

stock-apple-music-iphone-6-0125.0.0 (1)

 

اپل مدت زمان زیادی را برای ورود به استریمینگ آهنگ صبر کرده است

برای مثال به نظر می رسد دلیل اپل برای عرضه iPhone 6 Plus با صفحه نمایش بزرگتر، موفقیت سامسونگ با گوشی های سری Galaxy Note بود. این موضوع در مورد عرضه iPad Pro نیز صدق می کند زیرا اپل سه سال بعد از عرضه Microsoft Surface از محصول خود رونمایی کرد. اپل همچنین 3G را زمانی بر روی iPhone عرضه کرد که این سیستم در اغلب مناطق فعال شده بود. روش اپل در عرضه iPhone 6 Plus کاملا بی عیب و نقص بود و توانست منجر به موفقیت این گوشی گردد. گزارشات حاکی از این هستند که iPad Pro نیز منجر به کاهش افت فروش تبلت های اپل گردیده است.

Apple Music در حدی نبوده است که کاربران را از Spotify و YouTube دور کند.

اگرچه روند فوق روش زیرکانه و هوشمندانه ای می باشد اما به نظر می رسد اپل در زمینه استریمینگ مدت زمان زیادی را صرف تدبیر و تفکر کرده است. در ماه اکتبر، تعداد کاربران Apple Music برابر 6.5 میلیون بود و این میزان برای یک سرویس نوپا رقمی بسیار زیاد محسوب می شود. اما مشکل اصلی Apple Music این است که میلیون ها نفر از سایر سرویس های رایگان استریمینگ استفاده می کنند و افراد تمایل چندانی به استفاده از سرویس های پولی اپل ندارند.

بیایید به بررسی آمار و ارقام مربوط به این خدمات بپردازیم. همانطور که پیشتر اشاره کردیم Apple Music در حال حاضر در رده چهارم و بعد از Pandora، Spotify و YouTube قرار دارد و تمام این سرویس ها روز به روز در حال بهبود و پیشرفت می باشند. Pandora که رده اول این رقابت را به خود اختصاص داده است در حال حاضر دارای 78 میلیون کاربر فعال بوده و قرار است سال آینده از سرویس on-demand رونمایی کند و این امر Pandora را به یکی از رقبای سرسخت Apple Music تبدیل می کند. Spotify در ماه ژوئن تعداد کاربران خود را 75 میلیون اعلام کرد و مدعی شد که قصد دارد تا پایان این ماه تعداد کاربران خود را به 100 میلیون افزایش دهد. YouTube که محبوب ترین سرویس استریمینگ می باشد نیز به تازگی از اپلیکیشن YouTube Music رونمایی کرده است تا استریم موسیقی را ساده تر سازد.

اما سال آینده شرایط چگونه خواهد بود؟ حتی اگر اپل بتواند کاربران خود را ده برابر سازد هیچگونه تضمینی وجود ندارد که بتواند از تعداد کاربران سایر سرویس های موجود نظیر Spotify و YouTube بکاهد. اگر Spotify بتواند تعداد کاربران خود را تا پایان این ماه به 100 میلیون برساند تعداد کاربران این سرویس در مقایسه با سال گذشته با 50 میلیون افزایش روبرو می شود. بنابراین احتمال می رود تعداد کاربران این سرویس در سال آینده به بیش از 150 میلیون برسد. تا زمانی که اپل نتواند روشی برای ترغیب افراد به پرداخت هزینه و عضویت در Apple Music پیدا کند، به نظر می رسد مجبور است همواره در رده ای پایین تر از Spotify و YouTube قرار گیرد.

این امر همانند رقابت در زمینه گوشی و تبلت نمی باشد و در نتیجه اپل نمی تواند به سادگی به برتری دست یابد. 67 درصد آمریکایی ها پیش از عرضه Apple Music از سرویس های استریمینگ موزیک استفاده می کردند. اغلب افراد استفاده از سرویس های رایگان را ترجیح می دهند و تمایلی به پرداخت هزینه برای استفاده از این گونه سرویس ها ندارند. اپل نیز قصد ندارد سرویس Apple Music را به طور رایگان عرضه کند بنابراین مسیر دشواری را در پیدا کردن روش جلب افراد به Apple Music در پیش دارد. تنها در صورتی که اپل ویژگی های خاصی را به این سرویس بیافزاید احتمال رویگردانی افراد به این سرویس وجود دارد. روشی دیگر این است که افراد باید از سرویس فعلی خود بیزار شده و به Apple Music روی آورند.

پنج ماه از عرضه Apple Music برای iOS می گذرد و این اپلیکیشن همچنان با ایراداتی همراه است. استفاده از این سرویس بر روی کامپیوتر نیز با ایرادات متعددی همراه است زیرا همانند سال 2008 همه روزه باید با iTunes سر و کار داشته باشید. تنها مزیت این سرویس رایگان بودن استفاده از ایستگاه رادیویی Beats 1  می باشد. اگر شما نیز به ندرت از iTunes استفاده می کنید و نهایتا هر چند سال یکبار برای دریافت آلبوم موسیقی هنرمند مورد علاقه خود به آن رجوع می کنید، بدون شک استفاده از اپلیکیشن رایگان Spotify را ترجیح خواهید داد. Pandora بر روی تمام دستگاه ها عملکرد خوبی دارد و YouTube نیز سرویسی است که بسیاری از افراد مدت زمان زیادی از روز خود را به تماشای ویدئوهای متعدد آن صرف می کنند.

علی رغم فاصله با سرویس های فوق، اپل هنوز ناامید نشده است. این شرکت هر سال میلیون ها گوشی هوشمند می فروشد و در Apple Store نیز قصد دارد افراد را به سمت Apple Music جلب کند. اما اگر اپل قصد دارد در این رقابت پیروز شود کافی است سرویس خود را به مدت سه ماه برای کاربران به صورت رایگان ارائه دهد تا افراد بعد از استفاده از آن سرویس های قبلی خود را رها کنند.

به خاطر دارم تابستان گذشته در حین نقد و بررسی Apple Music به این نتیجه رسیدیم که موتور جستجوی آن بسیار قوی می باشد. این سرویس براحتی توانست سلیقه موسیقی و موسیقی های مورد علاقه من را تشخیص دهد. دو روز بعد از انتشار نقد و بررسی، Spotify از لیست پخش Discover Weekly رونمایی کرد. Discover Weekly یکی از بهترین ویژگی های سیستم های موسیقی در طی سال های اخیر بوده است و توانست در مدت پنج ماه بیش از 1.7 میلیون استریم را به خود اختصاص دهد. این امر مهم ترین دلیل من برای عدم ترک Spotify می باشد. علی رغم اینکه لیست پخش Apple Music همچنان یکی از برترین ها می باشد این اپلیکیشن نیاز دارد تا همانند Spotify تجربه ای ساده و شگفت انگیز را برای کاربران ارائه دهد.

رقبای اپل نیز قصد ندارند سرعت پیشرفت خود را کاهش دهند

Apple Music همچنان به یک اپلیکیشن کامپیوتری مستقل از iTunes نیاز دارد. برای مثال چندی پیش اپل Photos for OS X را جایگزین اپلیکیشن هایی نظیر iPhoto و Aperture کرد و این امر برای بسیاری از کاربران بسیار جالب بود. اپل باید این روش را برای iTunes و اپلیکیشن Music برای کامپیوتر نیز انجام دهد. اپل نمی تواند تا WWDC ماه ژوئن صبر کرده و سپس تغییراتی را بر روی Apple Music اعمال کند. این شرکت باید به طور مرتب اپلیکیشن خود را به روز رسانی کند تا بتواند نظر کاربران را به خود جلب نماید.

زمانی که Apple Music در ماه ژوئن عرضه شد، همه افراد بر این باور بودند که برند اپل و تجربه استفاده از iTunes توجه افراد بسیاری را به خود جلب خواهد کرد اما این اتفاق به حقیقت نپیوست و سرویس هایی نظیر YouTube، Spotify و Pandora با امکاناتی فوق العاده همچنان در اوج می باشند. در این مرحله استفاده از روش هایی نظیر Discover Weeklu یا ارائه سرویس CarPlay نیز اندکی دیر می باشد.

اگر اپل قصد دارد در استریمینگ موسیقی به برتری برسد باید موانع متعددی را از میان بردارد. برند اپل برای این کار کافی نمی باشد.

اشتراک :
Share on FacebookPrint this pagePin on PinterestTweet about this on TwitterShare on Google+


شبکه های اجتماعی گیفت چی :

فروش آنلاین گیفت کارت های آیتونز،‌گوگل پلی، مایکروسافت، آمازون،‌اسکایپ و پلی استیشن فروش آنلاین گیفت کارت های آیتونز،‌گوگل پلی، مایکروسافت، آمازون،‌اسکایپ و پلی استیشن فروش آنلاین گیفت کارت های آیتونز،‌گوگل پلی، مایکروسافت، آمازون،‌اسکایپ و پلی استیشن فروش آنلاین گیفت کارت های آیتونز،‌گوگل پلی، مایکروسافت، آمازون،‌اسکایپ و پلی استیشن فروش آنلاین گیفت کارت های آیتونز،‌گوگل پلی، مایکروسافت، آمازون،‌اسکایپ و پلی استیشن فروش آنلاین گیفت کارت های آیتونز،‌گوگل پلی، مایکروسافت، آمازون،‌اسکایپ و پلی استیشن