ارتفاع جدیدترین برج جهان یک کیلومتر خواهد بود

گیفت چی
اخبار ، آذر ۱۳, ۱۳۹۴

ارتفاع جدیدترین برج جهان یک کیلومتر خواهد بودReviewed by giftchi on Dec 4Rating: 5.0ارتفاع جدیدترین برج جهان یک کیلومتر خواهد بودجدیدترین برج جهان برج خلیفه دبی را از فهرست بلندترین برج حذف می کند.عربستان سعودی سرمایه خود برای احداث برج جده که پروژه ای 1.2 میلیارد دلاری است را آماده کرده و قصد دارد برجی با ارتفاع ۳۲۸۰ فوت (نزدیک به هزار متر) احداث کند. این در حالی است که بلندترین برج جهان در حال حاضر برج خلیفه دبی با ارتفاع ۲۷۲۲ فوت (۸۲۹ متر) می باشد.

جدیدترین برج جهان برج خلیفه دبی را از فهرست بلندترین برج حذف می کند.

عربستان سعودی سرمایه خود برای احداث برج جده که پروژه ای 1.2 میلیارد دلاری است را آماده کرده و قصد دارد برجی با ارتفاع ۳۲۸۰ فوت (نزدیک به هزار متر) احداث کند. این در حالی است که بلندترین برج جهان در حال حاضر برج خلیفه دبی با ارتفاع ۲۷۲۲ فوت (۸۲۹ متر) می باشد.

ارتفاع جدیدترین برج جهان یک کیلومتر خواهد بود

روز یکشنبه گزارشی از سوی دولت سعودی اعلام داشت که شرکت اقتصادی Jeddah، سازنده و مالک برج، قراردادی به مبلغ 2.2 میلیارد دلار با شرکت سرمایه گذاری Alinma در عربستان سعودی را امضا کرده است. این سرمایه برای احداث فاز اول پروژه شهر اقتصادی جده استفاده خواهد شد.

برج جده که پیشتر برج پادشاهی نامیده می شد در جده و در کنار دریای سرخ قرار دارد. ارتفاع این برج قرار است بیش از ۳۲۸۰ فوت باشد که درون آن ۹ میدان فوتبال وجود خواهد داشت. در حال حاضر 26 طبقه از این برج 200 طبقه به اتمام رسیده است.

به گفته آدریان اسمیث و شرکت معماری Gordon Gill که طراحان این پروژه می باشند، این برج دارای یک هتل مجلل، ساختمان اداری، آپارتمان و برج دیده بانی خواهد بود. این برج دارای ۵۹ آسانسور است که از این میان ۵۴ مورد از آنها تک کابینه و پنج مورد دو کابینه خواهند بود. این ساختمان دارای ۱۲ راه پله می باشد.

full-jedah-model

علاوه بر معماری، طراحی زیبای آن نیز حیرت انگیز می باشد.

jeddah-stairs-exterior

 

ساختمانی با این عظمت با چالش های متعددی روبرو می باشد. مجاورت آن با دریا منجر به صدمه از سوی دریا و همچنین نگرانی هایی مبنی بر مقاومت در برابر سیل می گردد. این برج باید در مقابل بادهای شدید مقاومت داشته باشد و بدین دلیل ظاهر ساختمان در طبقه های مختلف متفاوت می باشد.

jeddah-terrace

بارت لکلرک، مدیر سازه WSP Middle East در مصاحبه با Construction Week اعلام کرد :

“طراحی ساختمان به گونه ای است که باد به دور آن پیچیده و ساختمان مانع باد نمی باشد. این ساختمان از ساختار ایرودینامیک برخوردار گردیده است.”

مونیب حمود، مدیر عامل شرکت اقتصادی جده، اعلام کرد که طبق قراردادهای امضا شده و برنامه ریزی های موجود، این برج در سال ۲۰۲۰ افتتاح خواهد شد.

 

اشتراک :
Share on FacebookPrint this pagePin on PinterestTweet about this on TwitterShare on Google+


شبکه های اجتماعی گیفت چی :

فروش آنلاین گیفت کارت های آیتونز،‌گوگل پلی، مایکروسافت، آمازون،‌اسکایپ و پلی استیشن فروش آنلاین گیفت کارت های آیتونز،‌گوگل پلی، مایکروسافت، آمازون،‌اسکایپ و پلی استیشن فروش آنلاین گیفت کارت های آیتونز،‌گوگل پلی، مایکروسافت، آمازون،‌اسکایپ و پلی استیشن فروش آنلاین گیفت کارت های آیتونز،‌گوگل پلی، مایکروسافت، آمازون،‌اسکایپ و پلی استیشن فروش آنلاین گیفت کارت های آیتونز،‌گوگل پلی، مایکروسافت، آمازون،‌اسکایپ و پلی استیشن فروش آنلاین گیفت کارت های آیتونز،‌گوگل پلی، مایکروسافت، آمازون،‌اسکایپ و پلی استیشن